1. Berlin z VisitBerlin

  Największe miasto i stolica Niemiec – Berlin z ponad trzema milionami mieszkańców jest nowoczesną europejską metropolią, która posiada niesamowicie szeroką ofertę kulturalną i rozrywkową. Tutejsze zabytki zachwycają swoim pięknem i historyczną wartością, a nocne życie przyciąga tysiące młodych ludzi.

  W tak ważnym ośrodku, jakim jest Berlin znajdziemy dziś niesamowitą wręcz różnorodność kulturową i urbanistyczną. Klasyczne dzieła architektury doskonale uzupełniają tutaj równie monumentalne budowle nowoczesne, co tworzy całość jedyną w swoim rodzaju. Któż nie słyszał o Bramie Brandenburskiej czy budynku Reichstagu? W muzeach Berlina znajdują się niezwykle cenne eksponaty, od kultury antycznej po sztukę współczesną. Mieści się tu nawet „wyspa muzeów”, na której skoncentrowane są najważniejsze tego typu placówki miasta. Wielkie tradycje kontynuują także berlińskie opery i teatry, zarówno te tradycyjne, jak i eksperymentalne, stanowiące obecnie jedne z najważniejszych na świecie i wytyczające nowe kierunki w sztuce. Warto też wspomnieć o uznanym festiwalu filmowym. W dodatku Berlin jest także miastem z dużą ilością zieleni, pełnym parków i jezior, przy których można wypocząć i wcale nie czuje się, że jest się w tak wielkim mieście. Ale Berlin to także bardzo bogata oferta rozrywkowa – przeróżne lokale gastronomiczne z kuchnią z każdego zakątka globu, ogromne centra handlowe, liczne kluby i dyskoteki, wielkie festiwale i koncerty, z najbardziej znaną Love Parade na czele – to wszystko sprawia, że jest to miasto tętniące życiem praktycznie przez całą dobę.

  Tym bardziej, że poruszanie się po Berlinie i zwiedzanie jest naprawdę łatwe i przyjemne, a dzięki karcie Berlin WelcomeCard staje się jeszcze prostsze. Już od 16, 90 euro można podróżować wszystkimi środkami komunikacji miejskiej (kolejką, metrem, autobusami, tramwajami) i korzystać z mnóstwa zniżek nawet do 50% w wybranych restauracjach, klubach, muzeach, teatrach, przy niektórych atrakcjach turystycznych – łącznie 150 obiektów. Berlin WelcomeCard jest dostępna w wersji 48 lub 72-godzinnej, a także 5-dniowej. Dodatkowo do karty dołączany jest przewodnik, plan miasta i informacja o zniżkach.

  Odwiedź stronę www.polski.visitberlin.de i zaplanuj swoją wycieczkę po Berlinie!
   

  Wybierając
  Berlin WelcomeCard możesz dużo zaoszczędzić!

  Zdjęcia pochodzą ze strony flickr.com

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne