1. Baśniowa Suwlaszczyzna Turystycznym Odkryciem 2014

  Czy wiesz, że jest takie miejsce, w którym będziesz miał wrażenie jakbyś znalazł się w bajce? Chciałbyś chociaż raz zobaczyć plenery jak z filmu "Opowieści z Narnii"? Taka jest właśnie Suwalszczyzna – nieskażona masową turystyką prawdziwa perła na turystycznej mapie Polski. Baśniowy Szlak, wyprawy z Paszportem Wędrowca i inne produkty turystyczne z bogatej oferty tego regionu przekonają Cię dlaczego warto wybrać się tu na rodzinny wypoczynek.

  W 2014 r. turystycznym hitem Suwalszczyzny będą Wioski Bajek, jako główne przystanki na Baśniowym Szlaku. Każdej z siedmiu wiosek przewodzi inny temat i inny patron, a we wszystkich tych niezwykłych miejscach dzieci, młodzież i całe rodziny poprzez zabawę, warsztaty i animacje odkryją niezwykłe piękno tutejszej przyrody, bogactwo historii pogranicza, legend i tradycji Suwalszczyzny. Pierwsza z nich – Wioska Wesołych Wędrowców – już zaprasza gości do jej odwiedzenia. Zainspirowana została postacią Janka Wędrowniczka – bohatera utworu Mari Konopnickiej "O Janku Wędrowniczku". Tutaj wspólnie z krasnoludkiem Podziomkiem odkryjecie etapy książkowej wędrówki Janka, poznając jednocześnie zwyczaje i zagadki z życia wsi, sztukę wytwarzania mąki i łowienia ryb oraz sporo tajemnic meteorologii, w tym największy tradycyjny termometr (265 cm), zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa. A wszystko to w urozmaiconej „ręką rzeźbiarza-lądolodu” przestrzeni przy Ośrodku Maniówka (Nowa Wieś k/Suwałk). Więcej o Szlaku i kolejnych, bajkowych wioskach dowiecie się z oficjalnej strony www.basniowasuwalszczyzna.pl. Czeka tam również niespodzianka dla dzieci – interaktywna gra przybliżająca region poprzez ciekawe przygody i wyzwania.

  – Już w weekend majowy zaprosimy gości do Wioski Dwóch Mistrzów w Puńsku, Wioski Darów Lasu w Kopcu (w Puszczy Augustowskiej) i Zaułka Krasnoludków w Suwałkach, a od czerwca zapraszamy do wszystkich 7 wiosek bajek – mówi Elżbieta Niedziejko, prezes Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej. – Szczególnie polecamy rodzinne zwiedzanie z Paszportem Wędrowca, dzięki któremu nie przegapicie ciekawych miejsc na całej Suwalszczyźnie, zbierzecie pamiątkowe pieczęcie i nagrody, a amatorzy odkrywania tajemnic wezmą udział w questach, czyli specjalnie przygotowanych grach terenowych – dodaje prezes Niedziejko.

  Suwalszczyzna to przede wszystkim walory naturalne Suwalskiego Parku Krajobrazowego czy Wigierskiego Parku Narodowego. Baśniowe krajobrazy zachęcają do ich odkrywania, a tajemnicze jeziora, rzeki i wzgórza Jaćwingów (dawnych mieszkańców tych ziem) do korzystania z bogatej oferty turystyki aktywnej. Spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Kanałem Augustowskim czy kilkanaście tematycznych tras rowerowych – to tylko niektóre z propozycji aktywnego spotkania z dziewiczą naturą Suwalszczyzny – krainy jak baśń. Cały pobyt zaplanować można korzystając z turystycznego planera przygotowanego przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną, dostępnego pod adresem www.planer.turystyka.pl

  – Każdego dnia szukamy nowych inspiracji turystycznych dla tysięcy internautów odwiedzających nasze strony. Jestem przekonany, że Baśniowy Szlak Suwalszczyzny, ale też pozostała oferta tego pięknego regionu zasługuje na bliższe poznanie, dlatego aktywnie włączymy się w promocję nowej oferty turystycznej – komentuje Wojciech Kreft – przedstawiciel www.targiturystyczneonline.pl .

  Internetowe Targi Turystyczne już po raz kolejny ogłosiły Turystyczne Odkrycia Roku. Wśród wcześniejszych odkryć znalazły się m.in. Żywy Skansen – Centrum Folkloru Polskiego w Nagawkach, miejscowości Gniewino i Wejherowo, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie czy Muzeum Mydła i Historii Brudu.

  Wioska Wesołych Wędrowców – Ośrodek Maniówka – Nowa Wieś k. Suwałk

Kategorie
Aktualności