1. Balony nad Krosnem

  W pierwszy weekend maja w niebo nad Krosnem wzbijają się balony na ogrzane powietrze z kraju i zagranicy. Uczestnicy Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych biorą udział w wielu sportowych konkurencjach. W 2015 r.  Balony nad Krosnem będzie można zobaczyć ….szczegóły wkrótce!

  Najwięcej emocji zarówno wśród zawodników, jak i widzów wzbudza zadanie polegające na dotarciu jak najbliżej wyznaczonego celu. Aby osiągną sukces, należy nie tylko regulować wysokość, ale także wyszukiwać na różnych pułapach korytarzy powietrznych, które pchną balon w odpowiednią stronę. Nie jest to wcale proste. Ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu na Podkarpaciu występują silne wiatry i ruchy powietrza. Balon ważący ok. 400 kg lawiruje. Raz jest przy samej ziemi, a za chwilę wysoko w chmurach. Załogi muszą się wykazać stalowymi nerwami i świetnym przygotowaniem.

  Wielką balonową fiestę uświetniają pokazy przygotowane przez różne sekcje aeroklubu, m.in. spadochroniarskie, szybowcowe, paralotniarskie, lotnicze. W programie są też podniebne akrobacje sekcji modelarskiej. Z myślą o fanach lotnictwa przygotowano ciekawe wystawy modeli latających oraz sprzętu lotniczego. Każdy, kto marzy o podbojach przestworzy, może odbyć lot widokowy nad miastem. Do wyboru wiele różnych maszyn: cesna 150, wilga, AN-2. Dla uczestników balonowego pikniku na płycie lotniska grają gwiazdy polskiej sceny artystycznej.

  /fragmenty tekstu: Iwona Potęga – Magazyn Świat/

   

  Więcej na www.balonynadkrosnem.pl

  Sprawdź pogodę na weekend majowy

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne