1. Atrakcje turystyczne nad Bałtykiem

  Bałtyk kusi swym pięknem, malowniczymi miejscowościami leżącymi nad jego brzegiem oraz modnymi kurortami. To morze przyciąga w okresie wakacyjnym tłumy turystów, którzy nie tylko cieszą się możliwością wypoczynku na plaży, ale z chęcią poznają najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem. Perełek przyrodniczych i kulturowych jest tu wiele, a w nadmorskich miastach ujrzeć można sporo ciekawostek architektonicznych.

  Atrakcje nad Bałtykiem- Żaglowce Gdynia - nad morzem

  Jak połączyć wakacje nad morzem z turystyką i poszerzaniem swej wiedzy o Polsce? Nad Bałtykiem jest to proste.
  Wybrzeże Bałtyku tworzą trzy malownicze pobrzeża: Szczecińskie, Koszalińskie oraz Gdańskie. Każde z nich ma swój indywidualny charakter i każde może zachwycić swym pięknem. Jakie atrakcje turystyczne czekają na turystów na ich obszarze? W każdym wypadku podstawą jest piękny, nadmorski krajobraz. Wyróżniają się w nim malownicze klify oraz mierzeje, nie brak też ciekawych zatok oraz delt rzecznych. To właśnie w deltach powstały najważniejsze miasta nad Bałtykiem, takie jak Szczecin czy Gdańsk. Bałtyk to jednak i plaże, na których można wypocząć, i powstałe w ich pobliżu modne kurorty. Hel czy Międzyzdroje – oto popularne miejsca wakacyjnego wypoczynku nad polskim morzem.

  Najważniejsze atrakcje nad polskim morzem

  Są nad Bałtykiem atrakcje turystyczne, obok których trudno przejść obojętnie. Jednym z najciekawszych miast jest tu Gdańsk, znany z pięknej architektury oraz działalności związanej z wydobyciem bursztynów. To z nich przez wieki wyrabiano w mieście wspaniałą biżuterię. Spacer po gdańskiej starówce również może dostarczyć wielu silnych wrażeń. Zaciekawi również Gdynia – piękny nadmorski skwer i bulwar, możliwość zwiedzania statków, niesamowite akwarium z rekinami czy absolutny hit – Centrum Nauki Eksperyment – czyli największy na Północy obiekt odpowiadający warszawskiemu Centrum Nauki Kopernik. W Gdyni w 2014 r. odbędzie się wyjątkowa impreza największe air show czyli Gdynia Red Bull Air Race!

  Wielką atrakcją jest również Wyspa Wolin, która dawniej była stolicą samodzielnego księstwa kupieckiego. Dziś Wolin to miejsce znane z ciekawej przyrody oraz fascynującej historii i kultury, w którym funkcjonuje Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie przyciągające tysiące miłośników historycznych inscenizacji. Zachwyca też Władysławowo, znane z idealnych warunków do wakacyjnego wypoczynku oraz ciekawego portu. Jednak najnowszymi atrakcjami znacząco wzbogaciło swoją turystyczną ofertę. Nie tak dawno powstał tu Ocean Park Władysławowo -miejsce w którym spotkacie wieloryba w skali 1:1, a Wasze dzieci poznają świat morza i oceanów na podobnej zasadzie, jak w parkach dinozaurów. Jednak hitem wakacji 2013 był otwarty w sierpniu Lemon Aquapark Władysławowo – znajdziecie tam ponad 900 m2 basenów z podgrzewaną wodą na otwartej przestrzeni, a do tego moc atrakcji dla dzieci i kilka zjeżdżalni. Niestety krótko po otwarciu został zamknięty. Na szczęście, od 2 lat czynny jest park wodny z prawdziwego zdarzenia! Aquapark Reda – to miejsce atrakcyjne nawet dla najbardziej wymagających – świetna strefa basenowa, olbrzymi wodny plac zabaw dla dzieci, świetne zjeżdżalnie. Niestety w szczycie wakacyjnego sezonu musicie liczyć się ze sporymi kolejkami – jak to mówią – coś za coś. Ale miejsce jest na 100 % godne polecenia.

  Atrakcje nad Bałtykiem - Aquapark Władysławowo

  Zachwyca również Szczecin, którego największą atrakcją stały się okazałe Wały Chrobrego nad Odrą oraz Zamek Książąt Pomorskich.
  Ważnym elementem nadmorskiego krajobrazu są latarnie morskie. Przylądek Rozewie może pochwalić się jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu. To latarnia, której patronuje sam Stefan Żeromski. W swej obecnej formie rozpoczęła ona działalność w 1821 roku i ważną rolę odgrywa do dnia dzisiejszego. Jej zabytkowe mury są obecnie siedzibą wyjątkowej placówki muzealnej – Muzeum Latarnictwa. Nie jest to jednak jedyna ciekawa latarnia morska nad Bałtykiem. W sumie turyści przebywający nad polskim morzem mogą zwiedzić aż 14 zabytkowych latarni morskich, które zostały połączone specjalnym szlakiem turystycznym.

  To tylko namiastka oferty turystycznej Bałtyku
  sprawdź polecane miejscowości nad morzem na wakacje!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne