1. Atrakcje Pomorza Zachodniego – Szczecinek

  Wśród ciekawych i godnych uwagi miast, które z pewnością warto zwiedzić w czasie wędrówek po Pomorzu Zachodnim, bardzo ważne miejsce zajmuje Szczecinek. Położony ponad 250 km od Szczecina, może się pochwalić piękną zabudową oraz licznymi zabytkami. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie? Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

  W czasie spaceru po mieście z pewnością warto zajrzeć na rynek. Zdobi go ratusz z połowy XIX wieku oraz ciekawa fontanna. Na tym placu z pewnością warto się zatrzymać na dłuższą chwilę.

  Do najważniejszych atrakcji miasta należy tutejszy zamek. Jego najstarszym fragmentem jest skrzydło południowe, dziś znane jako Dom Rycerski. Powstało ono w początkach XVII stulecia. Inne obiekty, które wchodzą w skład kompleksu zamkowego, mają nieco krótszą historię. Są pamiątkami z XIX i XX wieku, jednak i im warto poświęcić nieco uwagi.

  Ciekawym zabytkiem sakralnym z początku XX wieku jest neogotycki kościół. Wzniesiony na początku XX wieku zachwyca swą potężną bryłą. Koniecznie trzeba zajrzeć do jego wnętrza, które może zaskoczyć swym wystrojem. Nie brak w nim elementów pochodzących z gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Wśród nich znalazło się ciekawe epitafium z I połowy XVII wieku. Drugim atrakcyjnym kościołem, a zarazem oryginalnym przykładem architektury sakralnej, jest w Szczecinku kościół św. Rozalii. Inną ciekawą budowlą w Szczecinku jest pochodząca z końca XIX wieku wieża strażacka.

  W czasie wycieczki do tego miasta koniecznie też trzeba odwiedzić miejscową placówkę muzealną. To Muzeum Regionalne, w którego zbiorach nie brak zabytków pochodzących z wykopalisk archeologicznych. Warto podkreślić, że Szczecinek może się pochwalić również prywatnym obserwatorium astronomicznym, którego charakterystyczna kopuła stała się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w krajobrazie miasta.

  Szczecinek jest też bardzo dobrym miejscem do wypoczynku. Wielkim powodzeniem cieszy się jezioro Trzesiecko, które kusi zadbaną plażą oraz przystanią. To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Dodatkową atrakcją są prowadzące w pobliżu jeziora szlaki rowerowe, dzięki którym można aktywnie spędzić czas i ujrzeć najciekawsze zakątki w okolicy miasta. Dzięki nim w rejonie miasta prężnie rozwija się turystyka aktywna, która w Polsce ma już wielu zwolenników.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne