1. Atrakcje na weekend z dzieckiem w Polsce

  Planujesz wybrać się na weekend z dzieckiem, jednak nie wiesz, gdzie warto pojechać i jakie atrakcje są godne uwagi? Sprawdź zatem najciekawsze rodzinne atrakcje w Polsce – idealne na weekendowy wypad!

  Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

  Niewątpliwie jedną z najciekawszych atrakcji w naszym kraju jest park rozrywki Energylandia, który powstał w 2014 roku. Próżno szukać drugiego takiego miejsca na mapie Polski. To miejsce, w którym cała rodzina będzie się świetnie bawić i co najważniejsze – ten park co roku zaskakuje nas nowymi, wyjątkowymi atrakcjami! Tutaj naprawdę nie da się nudzić!

  „W Pacanowie kozy kują…” – no niekoniecznie! W Pacanowie mieści się bowiem Europejskie Centrum Bajki.  Jest to wyjątkowy ośrodek kultury dziecięcej,  w którym możemy obejrzeć zdumiewające wystawy. Cały obiekt otoczony jest Ogrodem Zmysłów, gdzie nie tylko poczujemy zapach wyjątkowych roślin, ale i niektórych z nich możemy również… spróbować!

  Kolejnym miejscem, które warto wziąć pod uwagę planując rodzinny weekend z dzieckiem jest największa makieta kolejowa w Polsce – Makieta Borówiec. Tutaj możemy przenieść się do miniaturowego świata i własnoręcznie sterować miniaturowym miastem o łącznej powierzchni 250 m2!

  Miejscem, które warto zobaczyć jest Świat Labiryntów Bliziny. Największą atrakcją tego miejsca jest labirynt w polu kukurydzy o łącznej długości 4 km! Czy uda Wam się odnaleźć wśród powierzchni 3 ha? Dodatkowo czekają tutaj na nas labirynty wierzbowe i labirynty panelowy, oraz różnego rodzaju gry i łamigłówki. Tutaj naprawdę nie da się nudzić! Kolejnym, godnym uwagi miejscem są Magiczne Ogrody Janowiec. Dzieci przeniosą się do magicznej krainy pełnej marchewek i krasnoludków!

  Wciąż mało atrakcji? W takim razie podsuwamy kolejny pomysł na weekend, a jest nim Farma Iluzji. To magiczny świat z wieloma atrakcjami, z którego dzieci nie będą chciały wychodzić. Place zabaw, latająca chata i ścianka wspinaczkowa to tylko niektóre z nich.

  Kolejnym parkiem, jaki warto odwiedzić jest składający się z aż pięciu parków tematycznych – Inwałd Park. Na dzieci czeka tutaj sporo atrakcji – mini Zoo Kucyk, Park Miniatur „Świat Marzeń”, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, ogród Jana Pawła II i Warownia Inwałd!

  Na naszej liście nie mogło również zabraknąć atrakcji w Toruniu, a tych naprawdę tutaj nie brakuje. Wybierając się do stolicy piernika warto odwiedzić planetarium, w którym odlecimy w kosmos i Żywe Muzeum Piernika, w którym poznamy recepturę wypieków i własnoręcznie przygotujemy pierniki! Wspaniała zabawa dla całej rodziny jest gwarantowana!

  Planując weekend z dzieckiem warto również wziąć pod uwagę Trójmiasto, gdzie na rodziny z dziećmi czeka cała masa atrakcji. Z czystym sumieniem możemy polecić Centrum Nauki Experyment w Gdyni, oraz Centrum Hewelianum w Gdańsku.

  A jeśli jednak wciąż nie znaleźliście miejsca, które wpasowało się w Wasze gusta – sprawdźcie koniecznie wszystkie: najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne