1. Atrakcje dla dzieci w Gniewinie

  Zapewne wielu młodych sportowców słyszało o Gniewinie – w końcu to tutaj swoją bazę pobytową podczas ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej miała reprezantacja Hiszpanii. Jednak nie tylko fani sportu znajdą tu coś dla siebie – atrakcji dla najmłodszych jest tu cała masa.

  GNIEWINO atrakcje dla dzieciDo Gniewina warto pojechać z dzieckiem choćby dla jednej tylko rzeczy – mierzącej 44 metry wieży widokowej „Kaszubskie Oko” o charakterystycznym, rozpoznawalnym już w Polsce kształcie klepsydry. Po wejściu na sam szczyt (można też wjechać windą), zobaczymy rozległą panoramę tej części Kaszub, z niezwykłym krajobrazem i elektrowniami wiatrowymi, górny zbiornik największej w Polsce elektrowni szczytowo-pompowej w Żarnowcu, a nawet Morze Bałtyckie. Ale na terenie przyległego do wieży kompleksu znajduje się jeszcze mnóstwo innych rozrywek dla maluchów. Mogą one podziwiać ogromne modele dinozaurów i kaszubskich olbrzymów – Stolemów, zagrać w mini-golfa na 18-dołkowym polu lub w ziemne szachy na wielkiej szachownicy, wspinać się na ściance lub hasać w małym parku linowym. Są tu też dwa place zabaw – jeden tradycyjny, a drugi w kształcie statku piratów. Po tym wszystkim można zgłodnieć, dlatego na miejscu jest również restauracja.

  Natomiast wysokiej klasy obiekty sportowe Gniewina to doskonały sposób, aby obudzić w naszym dziecku ducha sportowca. Są tu przeróżne boiska, korty tenisowe, bowling, a także kryta pływalnia ze zjeżdżalnią wodną. Najbliższa okolica także ma wiele do zaoferowania – w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim znajduje się przystań, z której odpływają statki wycieczkowe, jest tu także skansen, w którym można zobaczyć Zagrodę Gburską i Rybacką. W pobliżu działają także stadniny koni. Nie zapominajmy też, że z Gniewina nad morze jest tylko kilka kilometrów, a przecież dla dzieci do wspaniała frajda. Niezależnie od tego, co wybierzecie, Wasze dzieci na pewno nie będą się tu nudzić!
   

  www.gniewino.pl

  Masa atrakcji dla całej rodziny w Gniewinie!
   

  Polecamy: wakacje z dziećmi

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne