1. Aquapark Reda – największy park wodny nad morzem

  W wakacje 2016 roku swoje podwoje otworzył niezwykły aquapark w Redzie. To obiekt, jakiego w Polsce jeszcze nie było, i to bardzo niedaleko Półwyspu Helskiego i Trójmiasta.

  Wyjątkowość Aquaparku Reda polega nie tylko na jego rozmachu i wielkości (choć ta rzeczywiście robi wrażenie – część basenowa zajmuje 7000 m2), ale także na niesamowitych, jedynych w swoim rodzaju atrakcjach, które czekają na gości. I to wszystko tuż obok popularnych nadmorskich kurortów – zaledwie 25 km od Władysławowa, gdzie zaczyna się Półwysep Helski i około 15 km od Trójmiasta.

  Akwarium i zjeżdżalnie

  Najbardziej spektakularną atrakcją Aquaparku Reda jest akwarium, w którym pływa 15 rekinów-żarłaczy i około 800 pięknych kolorowych ryb rafowych. Najważniejsze jest jednak to, że wodne drapieżniki podziwiać będzie można z bardzo bliska, bowiem jedna ze zjeżdżalni – Shark Slide – kończy się w tunelu przechodzącym przez środek akwarium! Zresztą wybór zjeżdżalni jest tu ogromny – rodzinna Family Slide, rozświetlona szeroka Multi Adventure, posiadająca mnóstwo efektów wizualnych Blue Cosmo  czy niemal pionowa Ultra Speed – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  największy aquapark nad morzem opinie

  Baseny i atrakcje dla dzieci

  Łączna powierzchnia lustra wody w Aquaparku Reda to aż 2200 m2. Można korzystać z basenu pływackiego, basenu z 1,5-metrową falą, basenu-zamku z wodospadem, dyszami i biczami wodnymi czy wodnej ścieżki Rzeczna Ekspedycja o długości 315 m. Ciekawie prezentuje się też wielkie, 24-osobowe jacuzzi Volcano z gejzerem wodnym. Dla maluchów przygotowano Zatokę Piratów – basen o głębokości 30 cm ze statkiem pirackim, armatkami wodnymi, 7 zjeżdżalniami i wodnymi zabawkami. Jest tu też jedyny w Polsce basen do pływania dla niemowląt, w którym woda posiada odrębny obieg i lepsze parametry fizykochemiczne.

   

  aquapark reda rekiny - największy park wodny nad morzem

  Na terenie parku wodnego przygotowano też Zieloną Wioskę – plażę z miejscami noclegowymi w namiotach, w otoczeniu zielonej roślinności. Jest tu na razie 46 miejsc, ale ich liczba ma wzrosnąć do 90. W kompleksie działa też centrum fitness i restauracja.

  Dowiedz się wiecej o Aquapark Reda – opinie i ceny

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne