1. AquaCity Poprad

  W tatrzańskiej miejscowości Poprad, niedaleko od granicy z Polską położony jest niesamowity w skali całej Słowacji, jak i Europy, kompleks basenów – AquaCity. Różnorodność jego oferty sprawia, że coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy sportu, rodziny z dziećmi, jak i ci, którzy po prostu chcą wypocząć.

  Na terenie kompleksu znajdziemy baseny na świeżym powietrzu i obiekty kryte. Latem doskonałą zabawę zapewnia Piramida Majów o wysokości 20 m, z 3 basenami i mnóstwem atrakcji. Można skorzystać tu choćby ze zjeżdżalni rodzinnej Family Slide, ślizgawki Kamikadze, grzybka czy jeża wodnego. Warto też popłynąć rwącą rzeką czy zjechać na oponie.

  Na świeżym powietrzu leżą też baseny termalne, są jednak czynne przez cały rok. Woda w nich pochodzi z głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów działających korzystnie na zdrowie człowieka – pomaga przy problemach układu ruchowego, oddechowego oraz nerwowego, problemach z krążeniem krwi, oraz daje dobre efekty kosmetyczne. Do dyspozycji jest basen siedzący z dyszami wodnymi, grzybkiem wodnym oraz bujającym dzwonem, albo rekondycyjny basen pływacki o długości 33 m.

  Z kolei kryte baseny relaksacyjne Blue Sapphire z dużą ilością atrakcji wodnych, jacuzzi, dyszy masujących i perełek oferują wyjątkowy relaks w wodach termalnych połączony z niezwykłymi doznaniami. Do dyspozycji są dwa baseny – zewnętrzny z czterema oddzielnymi zatokami, z wodą termalną o temp. 34°C, oraz wewnętrzny z wodą termalną o temp. 30°C, w którym znajdują się ściany wodne oraz urządzenie do tworzenia fal. Można tu skorzystać z masaży wodnych i powietrznych, leżanek z masażem perełkowym i dyszy wodnych, a specjalne światła do chromoterapii, czyli leczenia światłem doskonale wpłyną na nasze zdrowie. Nad basenami znajduje się oddzielny przeszklony taras, na którym umieszczona jest jedna z największych na Słowacji konstrukcji z drabinkami, tunelami i innymi atrakcjami dla najmłodszych gości. Dodatkowo każdego wieczora w krytych basenach Blue Sapphire odbywa się niezwykły trójwymiarowy pokaz laserowy, jedyne tego rodzaju show w całej Europie.

  Dla naprawdę wymagających przygotowano luksusowe podświetlane baseny Blue Diamond. Są to także baseny termalne z mnóstwem atrakcji wodnych, jacuzzi, dyszami do masażu i prądami wodnymi. Pomieszczenia mają wyjątkowy wystrój z rzeźbami i ornamentami. Przy basenie Blue Diamond I znajduje się bar i taras, w Blue Diamond II bar jest bezpośrednio w wodzie, można nawet usiąść na zanurzonych w wodzie stołkach barowych i delektować się którymś z drinków.

  AquaCity to także doskonałe miejsce rozrywki dla dzieci. Znajdą tu one mnóstwo możliwości do zabawy, korzystając ze zjeżdżalni i ślizgawek w krytym lub zewnętrznym basenie dziecięcym. Latem mogą bawić się na placach zabaw, huśtawkach, drabinkach i piaskownicach na świeżym powietrzu. Są tu także specjalnie przygotowane dla nich kąciki, małpi gaj i basen z piłeczkami. Wielką atrakcją dla dzieci są także maskotki – wydry Oskar i Oliwia.

  Przyjeżdżając do AquaCity nie trzeba martwić się o nocleg – na terenie kompleksu działają dwa komfortowe hotele – trzygwiazdkowy Seasons oraz czterogwiazdkowy Mountain View, oba mają w swojej ofercie standardowe, doskonale wyposażone pokoje, jak i luksusowe apartamenty z widokiem na Tatry. Góry widać także z restauracji High Tatras. Połączenie tak bogatej oferty hotelowej z parkami wodnymi powoduje, że Aquacity jest także doskonałym miejscem dla biznesu, organizacji imprez firmowych i integracyjnych.

  AquaCity Poprad
  Športová 1397/1
  058 01 Poprad
  Slovenská republika    

  E-mail:  info@aquacity.sk
   
  Nr.tel:  +421 52 78 51 111   
  Faks: +421 52 78 51 508

   

  Więcej informacji na www.aquacityresort.com/pl i www.aquacityhotel.sk/pl

   

  Dołącz do AQUACITY na Facebooku

  Poprad Aquacity Facebook

  Sprawdź też:
  Aquapark z rekinami w Polsce!

   

   

   

  Czy wiesz że…

  Aquacity to także doskonałe miejsce dla miłośników pływania i sportowców. W centrum pływackim znajduje się zgodny z międzynarodowymi normami 50-metrowy basen pływacki z torami i blokami startowymi. Do tego sauny parowe, które pozwolą poprawić kondycję i oczyścić organizm z toksyn. Poza tym warto też odwiedzić doskonale wyposażone Centrum Wellness i Spa wraz z Centrum Fitness i Spinning, które pomogą zadbać o ciało i ducha.

   

   

   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne