1. Andaluzja i jej atrakcje

    Hiszpania to wiele wspaniałych krain i regionów, które przyciągają swym specyficznym charakterem i unikalnym charakterem. W gronie tych krain, które w czasie wycieczki po Hiszpanii turyści odwiedzają bardzo chętnie, jest Andaluzja. Można tu spędzić ciekawe wczasy nad morzem, można zwiedzać wspaniałe miasta. Andaluzja zachwyci każdego. Jest to bez wątpienia jedna z najwspanialszych krain, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Co warto wiedzieć na jej temat?

    Andaluzja to region, w którym narodziła się corrida. Stąd również pochodzi najbardziej znany z hiszpańskich tańców – flamenco. Ze względu na te dwie kwestie, najchętniej zaglądają tu ci turyści, którzy w czasie wycieczki po Hiszpanii chcą poznać jej najbardziej charakterystyczne atrakcje kulturalne. Andaluzja to również jedno z najlepszych miejsc na wczasy. Największą popularnością cieszą się oczywiście piękne plaże Costa del Sol – słynnego Wybrzeża Słońca, które stało się znane m. in. dzięki rewelacyjnym warunkom pogodowym.

    Andaluzja podbiła też serca tych turystów, dla których Hiszpania to przede wszystkim piękne miasta pełne zabytków. W tej części kraju czeka na gości wiele wspaniałych ośrodków miejskich, w których zachowały się budowle przypominające o Maurach. Jedną z najpiękniejszych miejscowości jest tu Ronda, znana z pięknego, mauretańskiego pałacu. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też Sewilla, nie bez powodu uznawana za najpiękniejsze miasto Andaluzji. Można tu spotkać nowoczesne budynki, z którymi kontrastują ciekawe gmachy, wznoszone jeszcze w czasach średniowiecza. W czasie wycieczki po tym mieście można też ujrzeć wiele ciekawych zabytków mauretańskich oraz budowli, które wznosili chrześcijanie. Dzięki tym kontrastom Sewilla jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym i pięknym, na terenie którego każdy z nas powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego.

    Piękną zabudową może się tez pochwalić Kordowa. To miasto to kolejny ważny punkt dla tych, którzy wczasy w Hiszpanii chcą przeznaczyć na lepsze zapoznanie się ze sztuką mauretańską. W tym mieście czekają na nich i chrześcijańskie świątynie, i okazały meczet. Dumą miasta jest też wspaniała synagoga z XIV wieku, będąca jedną z najwspanialszych pamiątek na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej. Wiele zabytków związanych z Maurami, ich kulturą oraz religią, można zobaczyć również w Grenadzie. To kolejne miasto, dzięki któremu Andaluzja jest tak chętnie odwiedzana przez wycieczki. W gronie tutejszych zabytków na szczególną uwagę zasługują przepiękne pałace oraz imponujące arabskie łaźnie. Nie brak też w tym mieście ciekawych obiektów chrześcijańskich, które z pewnością warto zwiedzić. W ich gronie na szczególne wyróżnienie zasługuje renesansowa Kaplica Królewska, w której spoczywają najbardziej znani ze wszystkich władców Hiszpanii – Ferdynand oraz Izabela. W Grenadzie na uwagę zasługują również piękne ogrody Alhambry, po których tak chętnie spacerują miłośnicy zieleni.

    Piękne miasta, ciekawe zabytki mauretańskie oraz niezwykle ważne obiekty chrześcijańskie sprawiają, że Andaluzja jest chętnie odwiedzana przez turystów. Wycieczki śladem kultury mauretańskiej, żydowskiej oraz chrześcijańskiej sprawić mogą tu tyle samo radości, co wczasy na słonecznym wybrzeżu. Andaluzja to wspaniała kraina. Tu każdy może się przekonać, że Hiszpania to kraj wyjątkowy, na terenie którego każdy może liczyć na wspaniałą zabawę i moc wrażeń.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne