1. Afrykarium Wrocław

  We wrocławskim ZOO powstało jedyne w swoim rodzaju Afrykarium. To pierwszy tego typu obiekt na świecie!

  W uruchomionym w 2014 roku Afrykarium można zobaczyć wodne zwierzęta pochodzące z całej Afryki. To nie tylko egzotyczne ryby, ale także ptaki i ssaki – w sumie ponad 200 różnych, czasem bardzo rzadkich gatunków. Niektóre z nich wyglądają naprawdę wyjątkowo, a wciąż pojawiają się nowe. Cały kompleks, mający charakter oceanarium, jest urządzony z ogromnym rozmachem i niezwykle nowoczesny. Wszystkie baseny Afrykarium mają łącznoą pojemność aż 15 milionów litrów.

  Atrakcje Afrykarium Wrocław

  Podczas wizyty w Afrykarium przekonamy się, jak bardzo zróżnicowana jest flora i fauna „czarnego kontynentu”. Odwiedzając kolejne krainy tematyczne zobaczymy gatunki charakterystyczne dla danego regionu.

  afrykarium wrocław atrakcje dla dzieciRafa Morza Koralowego – egzotyczne ryby we wszystkich kolorach tęczy, pływające pomiędzy sztucznymi koralowcami.

  Głębiny Kanału Mozambickiego – rekiny, płaszczki i inne osobliwe stworzenia, które podziwiać można z 18-metrowego tunelu przebiegającego przez środek zbiornika.

  Afryka Wschodnia – endemiczne gatunki ryb, występujące tylko w jeziorach Tanganika i Malawi. Warto też zobaczyć hipopotamy nilowe, dikdiki, mrówniki, antylopy, ibisy i egzotyczne kaczki.

  Wybrzeże Szkieletów w Namibii – kotiki i pingwiny. Kiedy zejdziemy pod pokłąd zacumowanego tutaj statku, będziemy mogli obserwować je także pod wodą.

  Dżungla Dorzecza Kongo – krokodyle i niezwykłe manaty. Te zagrożone wyginięciem wodne ssaki są jedynymi okazami w Polsce.

  Na terenie Afrykarium działa też restauracja, taras widokowy i sklep z pamiątkami.

  Sprawdź co zobaczysz w Afrykarium:


  Ceny biletów Afrykarium Wrocław

  W Afrykarium obowiązują bilety do wrocławskiego ZOO bez żadnych dodatkowych opłat.

  normalny – 30 zł
  ulgowy – 20 zł
  rodzinny (2 dorosłych + maks. 3 dzieci) – 85 zł
  grupowy normalny – 25 zł/os.
  grupowy ulgowy – 12 zł/os.

  Zobacz niesamowite zwierzęta w Afrykarium:

   

  Sprawdź również:

  Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce
  polecane przez Magazyn Dzieckowpodrozy.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne