1. Wakacje z dzieckiem w Grecji – opinie – forum

  Grecki klimat, tradycja i kultura, a także kuchnia od lat kuszą polskich turystów. Coraz więcej z nich decyduje się wyjechać do Grecji na wakacje z dzieckiem, doceniając tutejszą gościnność i świetną infrastrukturę.

  Pod względem zabytków i znalezisk archeologicznych Grecja na pewno należy do najciekawszych państw na świecie. To oczywiste, kiedy weźmie się pod uwagę wspaniale rozwijającą się tu kulturę antyczną, która stała się potem punktem odniesienia dla całej Europy. Możemy dzięki temu zobaczyć tu wiele architektonicznych cudów, a dla dzieci będzie to świetna terenowa lekcja historii.

  Przyjemniej jest zwiedzać, kiedy towarzyszy nam piękna pogoda, taka właśnie jak w Grecji. Mniej więcej od maja do połowy października możemy liczyć tu na ciepłe, bezchmurne i bezdeszczowe dni. W lipcu i sierpniu panują tutaj upały, więc warto pomyśleć o rodzinnych wakacjach poza głównym sezonem.

  wakacje z dzieckiem Grecja

  Oprócz wielowiekowych zabytków i pięknej pogody Grecja oferuje nam także wspaniałe krajobrazy, piaszczyste plaże, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i liczne rozrywki. Grecka linia brzegowa jest zróżnicowana, ma blisko 15000 km i należy pod tym względem do najdłuższych na świecie. Grecja ma dostęp do 4 mórz: Śródziemnego, Egejskiego, Kreteńskiego oraz Jońskiego. Należy do niej ponad 2000 wysp, z czego tylko niewielka część jest zamieszkana. Te wyspy to właśnie jeden z największych greckich skarbów, każda posiada odrębną kulturą, kuchnię i zwyczaje, a ich piękne położenie czyni z nich wspaniałe miejsca na wakacje z dziećmi. Każdy musi znaleźć swoją.

  Grecja z dzieckiem – gdzie najlepiej?

  Do najpopularniejszych kierunków wybieranych przez polskich turystów należy Kreta, znana ze starożytnych mitów. Rzeczywiście, można tu jeszcze dziś odnaleźć ślady tamtych czasów, jak choćby pałac w Knosssos, uważany za siedzibę legendarnego króla Minosa. Głównym miastem na Krecie jest Heraklion, w którym znajduje się grób twórcy postaci Greka Zorby – Nikosa Kazandzakisa. Wielkie historyczne znaczenie ma też wyspa Rodos, na której stał kiedyś jeden z siedmiu cudów świata starożytnego – ogromny posąg boga Heliosa, zwany Kolosem Rodysjkim. Na wyspie, oprócz korzystania z pięknych plaż, warto też zwiedzić twierdzę Joanitów z Pałacem Wielkiego Mistrza na czele. Kolejną popularną wakacyjną destynacją są Cyklady – archipelag znany z powulkanicznego górzystego krajobrazu i piaszczystych plaż. Inne wyspy warte odwiedzenia to: Kos – świetna baza wypadowa do Turcji, Korfu – z wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO starówką w mieście Korfu, Zakynthos – znana z miejsc lęgowych niezwykłych żółwi caretta caretta, Kefalonia – tutaj znajduje się słynna plaża Xi z czerwonym piaskiem.

   

  wakacje z dzieckiem w Grecji

  Nie można jednak zapominać o atrakcjach Grecji kontynentalnej. Stolica kraju – Ateny to ogromny skarbiec wspaniałych antycznych zabytków, jak Akropol, Areopag czy Agora. Warto też odwiedzić grób Agamemnona w Mykenach na Peloponezie i zespół klasztorów prawosławnych na Meteorach. Ważnym regionem turystycznym jest też Półwysep Chalkidiki z charakterystycznymi 3 cyplami i z drugim co do wielkości miastem kraju – Salonikami. Pełno tu kurortów z masą atrakcji. Miłośnicy sportów wodnych powinni wybrać się na Riwierę Olimpijską nad Morzem Egejskim (to właśnie tutaj znajduje się mityczna siedziba greckich bogów – góra Olimp), gdzie w osłoniętych zatokach znajdą dla siebie idealne warunki.

  Na koniec trzeba jeszcze dodać, że w Grecji istnieje bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa z całą masą hoteli odpowiednich dla rodzin z dziećmi. Serwują one wspaniałą kuchnię (któż nie zna sałatki greckiej?) i posiadają sporo atrakcji dla dzieci, jak np. aquaparki czy rozległe place zabaw. Może to właśnie dlatego liczba polskich turystów odwiedzających Grecję systematycznie rośnie.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne