1. Inowrocławska Noc Solannowa

    Uzdrowiskowy Inowrocław, jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Znajduje się tu ogromny 85-ha Park Solankowy. Na jego terenie są nowocześnie wyposażone sanatoria, pensjonaty i obiekty Spa oraz przede wszystkim tężnia solankowa, druga pod względem wielkości w Polsce. Bogata oferta kulturalna i sanatoryjna zadowoli nawet bardzo wybrednego turystę.

    Od wielu lat ambasadorem Inowrocławia jest ceniony artysta Grzegorz Turnau, zawsze ciepło wyrażający się o mieście, które uważa za „Arkadię swojego dzieciństwa” (spędzał tu wakacje u dziadków). Znajduje to odzwierciedlenie w organizowanym w ostatni weekend lipca od 2005 r. koncercie plenerowym Inowrocławska Noc Solannowa. Koncert odbywa się w parku zdrojowym, w scenerii tężni solankowej, która w Inowrocławiu ma niezwykle oryginalny kształt i bajeczne oświetlenie. Grzegorz Turnau, gospodarz koncertu, zaprasza do Inowrocławia wspaniałych wykonawców, jak m. in. Anna Maria Jopek, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka, zespół Zakopower. Podczas koncertu wykonywane są m. in. piosenki pisane o Inowrocławiu i dla Inowrocławia przez Grzegorza Turnaua do tekstów własnych i autorstwa Michała Rusinka. Podczas tego artystycznego wydarzenia wykonawcom towarzyszy znakomita Inowrocławska Orkiestra Kameralna „Pro Arte” pod dyr. maestro Michała Nesterowicza.

    Wartym podkreślenia jest, że tytuł koncertu Inowrocławska Noc Solannowa pochodzi od piosenki wykonywanej przez Annę Marię Jopek „Bossa nova solannowa” o mitycznej Solannie, pannie, która płacze nocami w inowrocławskim Parku Solankowym, a jej łzy zastygają w grudki soli.

    Inowrocławska Noc Solannowa to okazja do rozkoszowania się muzyką w letni wieczór w bardzo serdecznej, wręcz rodzinnej atmosferze i w wyjątkowym miejscu. Niewątpliwym atutem jest również bezpłatny wstęp na koncert.
     

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne